Image z Duplo – pierwszy w Polsce system broszurujący 600i

12 lipca 2016

Firma Image to pierwsza firma w Polsce, która zakupiła system broszurujący Duplo 600i – z głowicami do szycia oczkowego. Zakup okazał się strzałem w dziesiątkę z punktu widzenia aktualnych potrzeb firmy. Przede wszystkim przyspieszył on tu znacząco proces broszurowania, zwiększając wydajność do 5200 broszur na godzinę.

Firma Image, należąca obecnie do Piotra Kołodzieja i Tomasza Nowotniaka, zawsze (od początku swojej działalności w 1994 roku, kiedy założył ją i z sukcesami prowadził Krzysztof Nowotniak – ojciec obecnych właścicieli) zwraca uwagę na dokładność i szybkość maszyn, w jakie inwestuje.

Pierwsze urządzenie Duplo – system 4000 – pojawiło się tu 2012 roku i było wówczas wielkim przeskokiem technologicznym dla działu introligatorni tego przedsiębiorstwa. Z czasem jednak chęć przyspieszenia produkcji i zaspokojenia potrzeb klientów (m.in. poprzez możliwość wykonania katalogów w formacie 11×11 cm) sprawiła, że Image postanowiła wymienić urządzenie na nowszy model do broszurowania. Firma zdecydowała się na system broszurujący Duplo 600i z opcjonalną układarką i trójnożem. „To kompletne rozwiązanie zarówno do produkcji broszur – mówi Piotr Kołodziej – jak również do zbierania zestawów prac do dalszej obróbki introligatorskiej, np. oprawy klejonej. Co istotne – dzięki dwóm wieżom DSC-10/60i – możliwe jest tu pobieranie po kilka arkuszy z półki i łączenie wydruków offsetowych z cyfrowymi. System posiada też ultradźwiękowy czujnik wykrywający podwójne arkusze, który eliminuje błędy w broszurowaniu, co jest niezmiernie przydatne w codziennej produkcji, gdzie czas i jakość ma ogromne znaczenie. Zawsze przywiązywaliśmy wagę do tych elementów, by zaspokoić oczekiwania naszych klientów, dlatego przy wyborze kolejnych rozwiązań decydowaliśmy się urządzenia, które nam to ułatwią”.

Firma rozpoczęła działalność w 1994 roku. „Jesteśmy stale rozwijającą się drukarnią z rodzinnymi tradycjami – mówi Tomasz Nowotniak. – Rozpoczynaliśmy niemal 20 lat temu od typowej produkcji garażowej, teraz natomiast możemy się pochwalić ponad 500-metrową halą produkcyjną i przestronnym biurem. Rozbudowujemy też naszą firmę o kolejną halę z przeznaczeniem na dział introligatorni”. Firma Image obsługuje klientów indywidualnych, małe, średnie i bardzo duże firmy (również międzynarodowe), a także urzędy i instytucje. Oferta jej usług jest bardzo szeroka. Image drukuje katalogi, różnego rodzaju publikacje, broszury, gazety, druki akcydensowe, opakowania i etykiety, foldery, kalendarze, ulotki, pocztówki, a także wizytówki czy plakaty. Firma nieustannie poszerza zakres świadczonych usług wdrażając nowe technologie. „Wszystko po to, by zadowolić nawet najbardziej wymagającego klienta – podkreślają wspólnie Piotr Kołodziej i Tomasz Nowotniak. – Dzięki temu bowiem możemy się rozwijać i inwestować w nowe, innowacyjne maszyny i urządzenia. W ostatnim czasie zakupiliśmy m.in. nową naświetlarkę CtP oraz niskonakładową maszynę do druku cyfrowego. Inwestujemy również w nasz dział introligatorski – z myślą o nim zakupiliśmy m.in. system Duplo 600i”.

Jak podkreślają właściciele drukarni Image, z zakupu systemu Duplo wynikają znaczące korzyści przede wszystkim dla klientów firmy Image: „Przyspieszyliśmy proces broszurowania w naszej drukarni do 5200 egzemplarzy na godzinę, co z jednej strony pozwala na sprawniejszą realizację zleceń, z drugiej zaś daje nam większe poczucie bezpieczeństwa. Dzięki rozwiązaniu Duplo minimalizujemy bowiem błędy, jakie mogą wystąpić w procesie produkcji. Możemy również automatycznie zszywać broszury w formacie albumowym tj. A4 złożone w poziomie (tzw. A4 landscape). System zapewnia także możliwość łączenia arkuszy zadrukowanych w technologiach offsetowej i cyfrowej”. Ponieważ wcześniej firma Image pracowała już z innym urządzeniem Duplo, proces wdrożenia nowej maszyny przebiegł bardzo sprawnie. „Jednak – co podkreśla Piotr Kołodziej – istotna tu była pomoc profesjonalnego serwisu firmy Duplo, głównie reprezentującego ją pana Arkadiusza Wojtczaka, któremu przy tej okazji serdecznie dziękujemy za sprawny montaż i profesjonalne szkolenie, a także za okazywaną nam pomoc”. „Teraz jednak przed nami nowe wyzwania – podsumowuje Tomasz Nowotniak – budujemy nową halę dla działu introligatorni i jesteśmy przekonani, że znajdą tu miejsce kolejne, równie innowacyjne rozwiązania, jak system Duplo 600i”.