Duplo 5000 – drugi system w drukarni Vipro z Gdańska

3 października 2016

Firma Vipro z Gdańska po raz kolejny postawiła na Duplo. Po wcześniejszym zakupie systemu Duplo 5000 z dwoma wieżami oraz późniejszą inwestycją w dwie kolejne wieże, zdecydowała się na zakontraktowanie kolejnej linii Duplo 5000. Inwestycja ta potwierdza intensywny rozwój gdańskiej drukarni w ostatnich latach, dzięki któremu stała się ona znaczącym graczem nie tylko na pomorskim, ale również ogólnopolskim rynku poligraficznym. Firma realizuje też coraz więcej zleceń dla klientów z Europy, a nawet ze Stanów Zjednoczonych. Urządzenie dostarczyła tu firma Akonda, dealer Duplo Polska.

„Z pewnością do istotnych inwestycji, jakie przeprowadziliśmy w ciągu ostatnich kilku lat naszej działalności – mówi Przemysław Marchwiński, współwłaściciel drukarni, który od lat prowadzi ją wspólnie z Bogdanem Puckowskim – należał zakup systemu Duplo 5000, najpierw z dwiema wieżami, do których po pewnym czasie dołączyły dwie kolejne. Dzięki temu staliśmy się pierwszym w Polsce użytkownikiem pełnej linii tego producenta. Wcześniej zainwestowaliśmy w nowe japońskie maszyny drukujące, a także w amerykański system do zarządzania drukarnią EFI Pace. Niemal trzy lata temu rozpoczął również działalność nasz sklep internetowy, który z roku na rok odnotowuje progres w zakresie liczby zleceń. Nieustannie zmieniamy go dostosowując do potrzeb klientów; już wkrótce przybędą tu nowe produkty, które dodatkowo będzie można zamawiać bez potrzeby rejestracji, co znacząco skróci proces zamawiania dla zleceniodawców, którzy decydują się na taką formę współpracy z nami. Wszystko to sprawiło, że w ostatnim czasie przybyło nam zleceń i klientów, co wygenerowało potrzebę zakupu kolejnego systemu do broszurowania, aby nie powodować zatorów w post pressie. Ponieważ od kilku lat użytkujemy japońskie Duplo 5000 – znamy ten system, jesteśmy zadowoleni z wyników jego pracy – w związku z czym zdecydowaliśmy się na zakup kolejnej linii tego producenta”.

Inwestycja w jeszcze większym zakresie przyśpieszyła pracę w dziale introligatorskim drukarni Vipro. Od kilku lat firma intensywnie inwestuje w swój park maszynowy dobierając do tego odpowiednich partnerów – w jej parku maszynowym są nowe urządzenia prepress i postpress; firma udoskonala również swoje maszyny drukujące implementując szereg rozwiązań, które pozwalają jej na uzyskanie wyższej jakości i innowacyjnych opcji takich jak chociażby personalizacja, uszlachetnianie czy druk na podłożach niewsiąkliwych. W niedalekich planach tego przedsiębiorstwa jest zakup kolejnych maszyn drukujących, a także przeniesienie się do nowej hali produkcyjnej nieopodal Gdańska o powierzchni około 5000 m2. „Drukarnia Vipro od wielu lat specjalizuje się w realizacji zleceń z zakresu szeroko pojętego akcydensu dla zleceniodawców z całej Polski, ale również – w coraz większym zakresie dla klientów z zagranicy. Jakiś czas temu zdecydowaliśmy się także na wejście na stosunkowo nowy dla nas rynek – wysokoprzetworzonych opakowań do produktów klasy premium w niskich i średnich nakładach, gdzie odnotowujemy obecnie duże sukcesy – dodaje Bogdan Puckowski, drugi ze współwłaścicieli drukarni.

Nadal jednak znaczącym procentem w jej produkcji pozostaje akcydens, a wśród produktów – broszury, dlatego – jak twierdzi Przemek Marchwiński – zakup kolejnej linii do broszurowania był tu koniecznością. „Nasz sklep internetowy generuje coraz większą liczbę zleceń. Również dział handlowy realizuje coraz więcej zamówień o wysokich nakładach od naszych „dużych” klientów, stąd rozwój drukarni jest przez to niemal wymuszony, również ten w obszarze introligatorni. System Duplo to niewielka gabarytowo maszyna (w siedzibie, w której obecnie się znajdujemy ma to duże znaczenie z racji coraz mniejszej ilości miejsca, jakim dysponujemy); prosta w obsłudze, intuicyjna – ale znacząco wpływająca na cały proces produkcji, o czym mogliśmy przekonać się przez lata użytkowania pierwszej linii tego producenta. Ważne jej cechy to bardzo krótki czas przyrządu i wysoka automatyzacja. Duplo – co zaobserwowaliśmy po kilku latach pracy – generuje również wiele oszczędności: od eliminacji etatów w introligatorni poprzez oszczędności w zakresie zużycia prądu na redukcji zużycia papieru kończąc. Należy dodać, że znaczącym argumentem przy podejmowaniu decyzji o inwestycji była doskonała relacja z działem serwisu Duplo. Niejednokrotnie telekonferencje serwisowe „wyciągały nas z kłopotów” za co, korzystając z okazji, chciałbym serdecznie podziękować. Dlatego w myśl zasady, że „lepsze” jest wrogiem dobrego zdecydowaliśmy się na kolejną instalację linii Duplo w naszej drukarni”.

———— koniec informacji prasowej ———–

Dodatkowe informacje na temat produktów firmy Duplo Polska Sp. z o.o.:
Gabriela Swat, Duplo Polska Sp. z o.o.
Ul. Cyklamenów 1
Tel:+48 22 845 70 25
Fax: +48 22 845 70 27
E-mail: info@duplopolska.pl
http://www.duplopolska.pl
Opracowanie merytoryczne informacji:
Poligraficzna Agencja Informacyjna PrintinPoland.com
Tel. +48 694 47 36 50
E-mail: Magda.Dudanowicz@printinpoland.com
http://www.printinpoland.com/pai