U progu „Badge Revolution” z lakierówką Duplo DuSense DDC-810 w firmie Badge4U

21 sierpnia 2020

Inwestycja w innowacyjne urządzenie do lakierowania wybiórczego UV Duplo DuSense DDC-810 – z oferty Duplo Polska to jeden z elementów zmian, jakie odnotowuje w ostatnim czasie firma Badge4U. Wszystko po to, by już wkrótce zaproponować rynkowi zupełnie nowe podejście do małego znaczka reklamowego i innych oferowanych przez siebie produktów. 

Firma zbudowana na małym znaczku

Badge4U to firma oparta na bogatych doświadczeniach jej właścicieli – Wojciecha Pawłowskiego, założyciela przedsiębiorstwa i jego syna Marcina. Od niemal 30 lat produkuje się tu gadżety reklamowe. Początkiem były małe, przypinane znaczki reklamowe i okolicznościowe, niosące różne treści. Obecnie Badge4U to przedsiębiorstwo produkujące rocznie ponad 25 milionów tych małych gadżetów. Znaczki to obecnie około 60% produkcji firmy, choć przez lata wprowadzała ona do oferty szereg innych produktów. Obecnie jest ich na stałe ponad 30, każdego roku Badge4U proponuje też klientom 4-5 interesujących nowości, które zdobywają rynek nie tylko w kraju, ale również zagranicą. „Okazało się – mówi Wojciech Pawłowski – że mój podpatrzony wiele lat temu w Sztokholmie na targach pomysł na firmę, która będzie produkować znaczki był strzałem w dziesiątkę. Pierwsze zlecenie na 40 tysięcy znaczków było wówczas dla mnie spełnieniem marzenia. Pod to właśnie zlecenie zakupiłem pierwszą maszynę. Obecnie takie ilości  nasza firma jest w stanie wyprodukować jednego dnia. Nasze marzenia więc w nie tylko się spełniają, ale również ewoluują, bazując na naszym entuzjazmie i otwartości do świata oraz ludzi”. Obecnie właściciel firmy, która jest jednym z liderów wśród europejskich producentów gadżetów w niskich cenach dąży do tego, by została ona numerem jeden w tej specjalizacji. „Od lat jesteśmy wierni produktom porównywalnym cenowo do znaczków-mówi.-Jednak przez udoskonalenia samych gadżetów,  a także ich opakowań wprowadzamy je na wyższy poziom czyniąc z nich produkty zbliżone do klasy premium i to z pewnością wyróżnia nas na rynku”.

Znaczek reklamowy klasy premium…

W Badge4U zwykły znaczek czy inny prosty gadżet reklamowy nabierają zupełnie innego znaczenia i zyskują nowe życie. „Ciekawe pomysły na gadżety, ich projekty, jakość wykonania – to wszystko sprawiło, że jesteśmy jednym z liderów wśród europejskich producentów gadżetów.  – Nasze znaczki, twarde i elastyczne magnesy, breloki, osłony na kamery, ściereczki, otwieracze, ściereczki z mikrofibry, uchwyty do telefonu, czyściki, telestopery, saszetki na karty, wieszaki, podkładki pod mysz i wiele innych mogą nabrać w naszej firmie niepowtarzalnego wyglądu i charakteru. Wszystko zależy jedynie od wyobraźni projektanta. Nasze możliwości bowiem zakresie produkcji, są ogromne”.

Badge4U posiada obecnie trzy cyfrowe maszyny drukujące i park sprzętowy przygotowany do produkcji milionów gadżetów. W ostatnim czasie dołączyła do niego lakierówka Duplo DuSense. „Dążymy do tego, by coraz bardziej wyróżniać nasze produkty – mówi Wojciech Pawłowski. Każdego roku odwiedzamy wiele imprez branżowych na całym świecie. W mijającym naszą ofertę prezentowaliśmy na 23 imprezach targowych gdzie byliśmy z własnym stoiskiem. Na tych imprezach, głównie w Chinach, szukamy także inspiracji dla naszych kolejnych działań. Podczas jednej z takich wizyt spodobały się nam znaczki z efektem tłoczenia. Próbowaliśmy je wykonać stosując różne techniki. Nakładanie lakieru sitodrukiem, które dawałoby taki efekt – ze względu na nasze nakłady, rozpoczynające się nawet od 100 sztuk- byłoby nieopłacalne. W rotograwiurze też nie uzyskiwaliśmy oczekiwanego efektu i wówczas przypadkiem dowiedzieliśmy się o urządzeniu z oferty Duplo”.

… z lakierówką Duplo DuSense

„Po pierwszych pracach testowych, jakie wykonała dla nas firma Duplo Polska – mówi Wojciech Pawłowski – niemal od razu przekonałem się do tego urządzenia. Jego zakup był strzałem w dziesiątkę! Dzięki niemu bowiem mogliśmy zrealizować produkt, o jaki nam chodziło – znaczek czy magnes klasy premium. Tego rodzaju produktów nie oferuje obecnie nikt w Europie. Lakierowane selektywnie znaczki czy magnesy, oraz efekt 3D jaki uzyskujemy przyciągają uwagę odbiorcy i wyglądają ekskluzywnie. Niemal wszędzie, gdzie je prezentowaliśmy (a mieliśmy już okazję zrobić to w Hongkongu, we Francji, Hiszpanii, a także w Polsce)  wywołują efekt „wow” i wzbudzają naprawdę wielki entuzjazm. Jesteśmy wprawdzie świadomi, że rynek musi mieć jeszcze chwilę, żeby ten produkt zaakceptować i polubić, bo jest on nieco droższy. Ale dzięki niemu treści, które nasz zleceniodawca chce przekazać za pomocą tych gadżetów mogą nabrać zupełnie innego charakteru. I to było naszym głównym celem – otworzyć przez naszymi zleceniodawcami nowe możliwości, aby mogli się wyróżnić na tle konkurencji”.

O wyróżnieniu samej firmy Badge4U spośród innych rynkowych graczy można mówić w wielu aspektach. Nie tylko w kontekście ostatnich działań i zakupów (bo firma obecnie – jak podaje jej właściciel – jako jedyna oferuje lakierowane znaczki i magnesy), ale także wielu nagród, jakie otrzymuje od lat przy okazji imprez targowych. Głównie od internautów, którzy oddają głosy na jej produkty biorące udział w wielu konkursach. Jako jedna z nielicznych posiada także szereg certyfikatów –jakościowych i środowiskowych – ISO 9001:2008, ISO 14001:2004, OHSAS 18001, a także Sedex czy Intertek. „Jednak to przede wszystkim nasze produkty nas wyróżniają – podkreśla Wojciech Pawłowski. – M.in. dzięki systemowi Duplo DuSense możemy teraz zaproponować ich nową jakość i wartość dodaną naszym klientom. To początek „Badge Revolution” – kampanii, jaką przygotowujemy dla naszych klientów” – mówi Wojciech Pawłowski.

Badge Revolution

Akcja marketingowa firmy Badge4U ma wprowadzić prosty znaczek na inny poziom postrzegania przez rynek. „Oprócz trójwymiarowych efektów, jakie uzyskujemy dzięki lakierowaniu w dwóch przelotach w maszynie Duplo DuSense, kolorów metalizowanych, jakie stosujemy, już wkrótce zaoferujemy także zupełnie nowe jego zapięcie” – mówi Wojciech Pawłowski. To jednak nie wszystko. Firma, biorąc pod uwagę aspekty środowiskowe przygotowuje znaczek biodegradowalny. „To prawdziwa rewolucja, bo producentów oferujących takie produkty nie ma w zasadzie na rynku, więc mamy nadzieję stać się pionierem również w tym zakresie. Każda firma, która podążać będzie za naszymi pomysłami, będzie krok za nami”. Marzenia właściciela Badge4U, by stać się firmą numerem 1 w Europie, mają więc szansę niebawem się ziścić. Jak sam podkreśla nie byłoby to możliwe bez wsparcia rodziny, głównie żony i syna, a także pracowników firmy. Wojciech Pawłowski wspomina również o pomocy ze strony firmy Duplo: „Współpraca z nią układa nam się bez zarzutu. Samo urządzenie, jego ogromne możliwości, doskonała jakość i wydajność, to jedno, ale wsparcie firmy Duplo Polska i jej zaangażowanie, to kolejny element, dzięki któremu nasza rewolucja będzie możliwa”.