CEWE i Duplo – od lat razem

28 lutego 2016

Firma CEWE z Kędzierzyna Koźla po raz kolejny postawiła na firmę Duplo Polska. Tegorocznym zakupem, jakiego dokonała CEWE do swojej introligatorni była druga już w tej drukarni bigówko-falcerka marki Foldmaster Touchline CF-375II i zarazem kolejna maszyna z oferty Duplo Polska.

Inwestycje w maszyny do prac wykończeniowych w drukarni CEWE POLSKA to w dużej mierze zakupy urządzeń oferowanych przez Duplo Polska. Współpracę rozpoczęto za sprawą pierwszego zakupionego rozwiązania od tej firmy przed laty, z którego drukarnia była bardzo zadowolona. Doszło do kolejnych kontraktów – Duplo DocuCutter-615 Pro, który zastąpił zakupiony tu wcześniej model – DC-445, następnie bigówko-falcerka Foldmaster Touchline CF-375 oraz moduł broszurujący i obcinający DBM-120/T. Oczekiwania firmy – jak podkreśla Roland Cedzich, kierownik Laboratorium CEWE POLSKA – spełniały bowiem nie tylko same maszyny, ale także obsługa i serwis firmy Duplo Polska. „Mieliśmy okazję poznawać ją przez lata i bardzo sobie cenimy tę współpracę. Duplo Polska to dobry i sprawdzony partner inwestycji. Doceniamy nie tylko jakość obsługi sprzedażowej, ale także posprzedażową wymianę informacji oraz profesjonalne podejście serwisu” – mówi przedstawiciel firmy CEWE.

Warto wspomnieć, że zakup urządzeń Duplo wiązał się z pozytywnymi rekomendacjami, jakie płyną z zakładów koncernu fotograficznego CEWE Stiftung & Co. KGaA produkujących na urządzeniach Duplo w wielu krajach Europy (CEWE POLSKA należy do tego koncernu). W Polsce firma działa od 1995 roku, oferując klientom szeroką gamę produktów fotograficznych oraz poligraficznych stale poszerzając swoją ofertę o coraz ciekawsze produkty. Na szczególną uwagę zasługuje Cewe-Fotoksiążka, produkt wielokrotnie nagradzany przez czasopisma branżowe oraz konsumenckie. Cewe-Fotoksiążkę można samemu zaprojektować w udostępnianym bezpłatnie programie m. in. na stronach www.fotoksiazka.pl oraz www.cewe.pl. Podobnie rzecz się ma z produktami takimi jak Cewe-Fotokalendarze czy Cewe-Fotokartki. Koncern wywołuje w ciągu roku ponad 3 miliardy zdjęć. Produkty fotograficzne tej firmy można nabyć w 26 krajach Europy oraz w USA. Drukarnia w Kędzierzynie-Koźlu jest jednym z dziesięciu europejskich zakładów koncernu, gdzie realizowana jest produkcja. Aby sprostać oczekiwaniom klientów, firma CEWE nieustannie inwestuje w nowoczesny park maszynowy.

„Z pewnością tym, co nas wyróżnia – a na co zwracają uwagę nasi klienci – jest wysoka jakość oferowanych przez nas wydruków cyfrowych. Nasi zleceniodawcy podkreślają przede wszystkim fakt, że oferujemy nakłady od jednej sztuki gwarantując przy tym jakość offsetową wydruków, wprowadzając tym samym nową jakość w druku cyfrowym na naszym rodzimym rynku. Dodatkowo, nasze ogromne możliwości w zakresie personalizacji, również bardzo skomplikowanej – jeśli klient ma takie życzenie – są elementem wyróżniającym naszą firmę. Niemałe znaczenie ma również profesjonalna obsługa, jaką oferujemy. Wszystko to wpływa na nasz sukces i sprawia, że możemy się rozwijać. Kolejne inwestycje są tego dowodem. Tak było również w przypadku ostatniego zakupu z Duplo Polska” – podkreśla kierownik firmy CEWE, dodając jednocześnie: „Zakupiona w 2012 roku w Duplo Polska nasza pierwsza bigówko-falcerka to urządzenie umożliwiające bigowanie i składanie w jednym przebiegu. Urządzenie FoldMaster Touchline CF-375 okazało się wówczas najlepszym spośród oferowanych na rynku i sprawdziło się w codziennej pracy – wykonaliśmy na nim już ponad milion prac. Możemy dzięki niemu bigować i składać prace w jednym przebiegu, co przyspiesza produkcję oraz gwarantuje jej wysoką jakość. Maszyna posiada ponadto przyjazny interfejs i jest prosta w obsłudze. Przez trzy lata poznaliśmy doskonale to urządzenie i właśnie dlatego wybór kolejnego był dla nas tak prosty. Przy najnowszym zakupie zależało nam na posiadaniu urządzenia, które stanowiłoby z jednej strony zabezpieczenie, z drugiej – umożliwiłoby realizację większej ilości prac. Warto podkreślić również fakt, że zakupiony przez nas model jest urządzeniem udoskonalonym przez producenta, co świadczy o tym, że stawia on na rozwój swoich rozwiązań, a to dla każdego użytkownika bardzo ważny aspekt”.

Roland Cedzich podkreśla również techniczne możliwości zakupionych falcerko-bigówek: obsługa wysokich gramatur, szeroka gama zapamiętywania programów, elastyczność wprowadzania zmian, a także prędkość, wydajność oraz atrakcyjna cena tych urządzeń. „Dzięki takim właśnie rozwiązaniom – mówi – możemy nieustannie rozwijać się, obsługując w coraz szerszym zakresie nie tylko klientów indywidualnych i mniejsze zlecenia, ale również klientów komercyjnych – duże agencje reklamowe, firmy i instytucje, które są bardzo zadowolone z naszych usług. Już wkrótce dla ich potrzeb uruchomimy specjalny sklep internetowy, dopasowany do ich oczekiwań. Nieustannie bowiem stawiamy na wysoką jakość i temu podporządkowujemy nasze inwestycje – zarówno w maszyny, jak również w oprogramowania, ułatwiające współpracę z klientami”.