Duplo na targach RemaDays Warsaw 2020

5 lutego 2020

Duplo Polska po raz kolejny zaprezentuje swoją ofertę podczas Międzynarodowych Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw. Stoisko firmy (numer M21 w pawilonie F) będzie w tym roku o 12m2 większe niż przed rokiem i będzie jednym z większych podczas imprezy.

Oferta firmy jest bogata i Duplo – jak co roku – zaprezentuje wiele maszyn do wykańczania, które dedykowane są rynkom poligraficznemu i reklamowemu. Prezentować będzie także szereg aplikacji, dzięki którym można każdy produkt wyróżnić spośród innych ofert; przygotowała także ciekawe niespodzianki dla odwiedzających ją gości. Tegoroczna edycja targów odbywać się będzie w dniach 12-14 lutego br. w centrum Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie k. Warszawy.

Podczas targów Duplo Polska prezentować będzie w tym roku iSaddle – ceniony na świecie system do broszurowania, który również w Polsce służy użytkownikom w codziennej produkcji. Prezentowana wersja urządzenia posiadać będzie możliwości indeksowania stron. Oznacza to, że każdy arkusz broszury może mieć inny format, dzięki czemu każda strona może być zróżnicowana również pod tym kątem. „Takie rozwiązanie może czynić broszurę bardziej atrakcyjną, a system znacząco ułatwia realizację tego typu produktów” – mówi Gabriela Swat, dyrektor zarządzająca Duplo Polska.

iSaddle to w pełni zautomatyzowany, modułowy system do broszurowania i zbierania prac (drukowanych zarówno offsetowo jak i cyfrowo o maksymalnym formacie papieru 350×610 mm), oferujący szycie siodełkowe. W systemie bigowana (również w trybie online) może być cała składka jednocześnie (w zależności od ilości arkuszy w broszurze); można tu też ustawić bigowanie zestawów (części broszur, np. po 5 arkuszy), dzięki czemu jakość finalnej broszury jest – jak podaje firma, a co potwierdzają użytkownicy tych urządzeń – dużo lepsza niż z klasycznego systemu broszurującego. „Dzięki zastosowaniu tego urządzenia drukarnia może znacznie usprawnić i skrócić proces produkcji – mówi Gabriela Swat. – Gwarantuje ono bardzo wysoką jakość produktu końcowego, bez pękania toneru w przypadku druku cyfrowego. To kompaktowe urządzenie o dużych możliwościach, dlatego już dziś zapraszamy na nasze stoisko, aby się mu przyjrzeć podczas pracy”.

Goście odwiedzający stoisko firmy Duplo Polskabędą mogli zobaczyć również pracującą lakierówkę Duplo DuSense DDC–810. Dzięki niej opakowania, etykiety, karty, okładki książek na znaczkach czy wizytówki oraz wiele innych produktów mogą zyskać – jak podaje firma – niepowtarzalny charakter. Jak przekonują użytkownicy tych maszyn, których przybywa na całym świecie – atrakcyjne wizualnie i dotykowo efekty, jakie oferują one w zakresie lakierowania UV w trybie 3D, a także wysoka precyzja i wydajność  – to największe zalety tych urządzeń. Co ciekawe – na jednym arkuszu można uzyskać tu różne grubości powłoki lakieru, a cały proces jest realizowany w jednym przebiegu.

Kolejną propozycją firmy Duplo Polska będzie złociarka lakieru – QSleek. Dzięki zastosowaniu tej maszyny użytkownicy mogą nie tylko otrzymać polakierowane w urządzeniu Duplo DuSense DDC–810 arkusze, ale mogą być one dodatkowo złocone, posrebrzane lub zdobione z wykorzystaniem różnych kolorów folii metalizowanych, co w jeszcze większych stopniu zwiększa ich atrakcyjność. QSleek-380F to maszyna firmy GMP, specjalizującej się w produkcji foliarek. Można w niej metalizować wcześniej polakierowane wydruki (o grubości lakieru od 20 mikronów), o gramaturze od 150 do 400 g. Zastosowano tu specjalny wałek dociskowy, który – jak zapewnia producent – bardzo dobrze pokrywa metaliczną folią wszelkie lakierowane wypukłości, niezależnie od grubości naniesionego lakieru.

Podczas tegorocznej edycji targów Duplo Polska zaprezentuje także wiele innych maszyn, które usprawniają procesy w nowoczesnej introligatorni. Będą to m.in. urządzenia wielozadaniowe – Docucutter  616Pro i 646iPro, umożliwiające realizację w jednym przebiegu trzech procesów introligatorskich – cięcia, bigowania i perforacji. Goście odwiedzający stoisko Duplo Polska będą mogli zobaczyć także inne urządzenia do finishingu m.in. sztancę rotacyjną, bigówko-falcerkę Touchline CF-375 oraz falcerkę DF1200.

„Nasz udział w targach RemaDays co roku okazuje się dla wielu firm – naszych gości – inspiracją. Wiele z nich, przyglądając się na targach możliwościom prezentowanych przez nas maszyn, decyduje się na zmiany w swoich zakładach i zakup nowych urządzeń. Często są to maszyny dostarczane do nich prosto z naszego stoiska. Jesteśmy przekonani, że w tym roku będzie podobnie. Dlatego serdecznie zapraszamy do spotkania z nami” – podsumowuje Gabriela Swat.