Duplo na targach RemaDays Warsaw 2022

14 marca 2022

Podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw firma Duplo zaprezentuje maszyny, które – jak zapewnia – mogą nadać niepowtarzalny charakter różnym produktom – od opakowań, poprzez etykiety, karty, okładki książek na znaczkach czy wizytówkach skończywszy. Na jej stoisku (numer M21 w pawilonie F) pracować będą urządzenia do wykańczania, dedykowane rynkom poligraficznemu i reklamowemu. Firma przygotowuje także niespodzianki z myślą o osobach odwiedzających jej stoisko. Tegoroczna edycja targów odbędzie się w dniach 23-25 marca br. w centrum Ptak Expo w Nadarzynie k. Warszawy.

Aplikacje w roli głównej

Firma Duplo zapowiada, że podczas tegorocznej edycji targów jej maszyny, licznie pokazywane na jej stoisku, będą służyć przede wszystkim do zaprezentowania różnorodnych aplikacji, które mogą pomóc ich użytkownikom w zaoferowaniu klientom interesujących i wyróżniających się aplikacji. „Widzimy, że drukarnie poszukują obecnie przede wszystkim nowych, ciekawych pomysłów – mówi Gabriela Swat, dyrektor zarządzający Duplo Polska. – Jednocześnie otrzymują zapytania dotyczące produktów, z którymi nie zawsze potrafią sobie poradzić, albo jest to dla nich – przy wyposażeniu, jakim dysponują – zwyczajnie nieopłacalne. Chcemy na naszym stoisku zaprezentować rozwiązania, dzięki którym będą mogli wyróżnić się na rynku, a tym samym otworzyć się na nowe możliwości”.

Maszyny i ich nowe możliwości

Jedną z tego rodzaju maszyn będzie – pokazywany po raz pierwszy w Polsce – nowy system broszurujący iSaddle 5.0. Jest on dedykowany wysokowydajnej produkcji katalogów, broszur, periodyków, instrukcji obsługi, zeszytów, kart menu itp. Główną zmianą w najnowszym modelu tego urządzenia jest oprogramowanie, które pozwala na osiągniecie większych prędkości produkcyjnych, szczególnie przy formatach broszury indeksowanej (schodkowej). Kolejną jest nowy trójnóż DKT-200 i bardziej masywna konstrukcja urządzenia (jest ono o 120 kg cięższe od poprzednika). Posiada ono również system zdmuchiwania ścinek z noży i ułatwia operatorowi dostęp do wnętrza trójnoża. Łatwiejszy jest tu również montaż noża centralnego, który rozcina broszurę na dwa użytki. Nowy model pozwala na szycie czterema zszywkami bez konieczności instalacji modułu czterech głowic i dodatkowych głowic. Na wydajność urządzenia ma wpływ również automatyczne programowanie prac z komputera. Można tu bowiem w prosty i szybki sposób zmieniać pracę od formatów albumowych (300 x 300 mm) poprzez małe broszurki w formacie 120 x 75 mm, do nawet 90 x 75 mm przy produkcji dwoma użytkami.

Wydajną produkcję wizytówek, zaproszeń, winiet, ulotek, zawieszek, pocztówek, folderów, kuponów i innych akcydensów zapewnia również kolejne prezentowane urządzenie – multifinisher DC-618 z oprogramowaniem do automatycznej impozycji Duplo Ultimate Impostrip oraz EFI Fiery Impose. „To najczęściej wykonywane przez drukarnie akcydensowe i firmy reklamowe produkty – podkreśla Gabriela Swat. – Znaczące przyspieszenie w tym zakresie pozwala realizować większe i zróżnicowane nakłady w krótszym czasie, a tego oczekują obecnie zleceniodawcy. Zastosowanie urządzeń Duplo, co potwierdzają użytkownicy naszych maszyn, pozwala również na optymalizację zasobów ludzkich, co oznacza, że pracownicy obsługujący nasze maszyny mogą wykonywać również inne prace”.

Na stoisku Duplo będzie można zobaczyć także stół tnący w formacie B2 – model PFi B2. Jest on dedykowany produkcji pudełek, etykiet, materiałów POS i opakowań. „Umożliwia on wycinanie także nietypowych kształtów, co sprzyja realizacji kreatywnych pomysłów, a te z kolei mogą wyróżnić produkty, wpływając na ich odbiór przez konsumentów i wzrost sprzedaży” – podkreśla Gabriela Swat.

Kolejne z prezentowanych urządzeń – bigówko-falcerka Touchline CF-375 – przeznaczone jest do produkcji folderów, składanych ulotek, pocztówek, zaproszeń, okładek, teczek, plecków do kalendarzy i innych podobnych produktów.

„Goście odwiedzający nasze stoisko – mówi Gabriela Swat – będą mogli zobaczyć aplikacje stworzone na tych maszynach, a także na innych rozwiązaniach z naszej oferty. Lakierowane wybiórczo, metalizowane elementy o ciekawych kształtach kreują niejednokrotnie produkt na nowo, nadając mu zupełnie nowy charakter, a tego oczekują konsumenci. Jeśli urządzenie zapewnia jednocześnie wysoką wydajność i jakość, może w bezpośredni sposób wpłynąć na rozwój drukarni. Tegoroczna prezentacja na targach RemaDays Warsaw ma być więc inspiracją dla odwiedzających nas gości. Mamy nadzieję, że aplikacje, które pokażemy wraz z maszynami w pracy „na żywo”, zainteresują naszych gości. Serdecznie zapraszamy do spotkania z nami”.