Duplo na targach RemaDays Warsaw 2023

24 stycznia 2023

Firma Duplo już niebawem zaprezentuje bogatą część swojej oferty, dedykowanej rynkowi poligraficznemu i reklamowemu, podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw. Odbędą się one w dniach od 1 do 3 lutego br. w centrum Ptak Expo w Nadarzynie k. Warszawy. Maszyny, które zostaną zaprezentowane na jej stoisku (numer F4.18 w hali F) – wszystkie podczas pracy „na żywo” – dedykowane są firmom, które poszukują rozwiązań do wykańczania wydruków cyfrowych i offsetowych, które mogą zmienić ich biznesy. Z jednej strony – jak zapowiada Duplo – nadając im niepowtarzalny charakter, z drugiej – czyniąc produkcję bardziej ekonomiczną.

„Nasza tegoroczna propozycja targowa – mówi Gabriela Swat, dyrektor zarządzająca Duplo Polska – skrojona jest na miarę obecnych potrzeb rynku. Drukarnie bowiem poszukują obecnie nie tylko urządzeń, które zautomatyzują ich produkcję, ale też uczynią ją bardziej ekonomiczną. Interesują ich również urządzenia, które otworzą przed nimi możliwość zaoferowania klientom produktów wyróżniających się na tle innych. Ostatecznie bowiem to tu – przy wyborze konsumentów – decydują się losy ich biznesów. Firma Duplo takich propozycji w swojej ofercie ma wiele, a ich różnorodność sprawia, że możemy je dopasować do różnych potrzeb. Dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska, które – jak mamy nadzieję – będzie inspiracją dla wszystkich naszych gości”.

Aplikacje, maszyny, niespodzianki 

Firma Duplo zapowiada, że podczas tegorocznej edycji targów maszyny prezentowane na jej stoisku będą realizować interesujące i wyróżniające się aplikacje. Odwiedzający stoisko firmy goście będą mogli nie tylko zapoznać się z tego rodzaju produkcją, ale również porozmawiać na temat wyrobów, które interesują ich samych bądź ich klientów oraz o możliwościach ich wytwarzania. Eksperci firmy Duplo przedstawią im również korzyści z wdrożeń maszyn z oferty tego producenta w kontekście przyspieszenia procesów produkcyjnych, a także obniżenia ich kosztów.

Na stoisku Duplo można będzie zobaczyć różnego rodzaju systemy do wykańczania wydruków (w tym tnące, bigujące, a także takie, które łączą wiele funkcji w jednym przebiegu). Goście odwiedzający stoisko Duplo będą mogli prześledzić cały proces tworzenia wydruków – od impozycji, poprzez drukowanie   i wykończenie na automatycznym multifinisherze Duplo – DC 618. To model dedykowany do obsługi wydruków cyfrowych, krótkich serii i zmieniających się nakładów. Wraz z opcjami do perforacji i bigowania wzdłużnego model ten – jak zapewnia Duplo i co potwierdzają użytkownicy tego urządzenia – oferuje wszechstronność wielu urządzeń w jednym zintegrowanym systemie. Zapewnia wydajną produkcję wizytówek, zaproszeń, winiet, ulotek, zawieszek, pocztówek, folderów, kuponów i innych akcydensów i możliwość realizacji tych produktów w znacznie krótszym czasie.

Kolejnym prezentowanym urządzeniem będzie stół tnący w formacie B2 – Duplo PFi. To – jak rekomenduje firma Duplo – idealne rozwiązanie do produkcji takich prac jak personalizowane opakowania, etykiety, karty, naklejki, puzzle, materiały POS o nietypowych kształtach, a więc poszukiwanych obecnie przez klientów. Obsługuje podłoża takie jak karton, pianka, PCV, papier foliowany, samoprzylepny i syntetyczny do 6 mm grubości. Ponieważ urządzenie umożliwia wycinanie nietypowych kształtów, co sprzyja realizacji kreatywnych pomysłów, może wyróżnić – jak zapewnia Duplo – oferowane produkty, wpływając na ich odbiór przez konsumentów i wzrost sprzedaży.

Kolejne z urządzeń, które zaprezentuje Duplo to bigówko-falcerka Touchline CF-375. Jest ona przeznaczona do produkcji folderów, składanych ulotek, pocztówek, zaproszeń, okładek, teczek, plecków do kalendarzy i innych podobnych produktów.
Goście odwiedzający stoisko Duplo będą mogli zobaczyć również w pracy „na żywo” automatyczną bigówkę – model DC-446. „Rozwiązanie to kolejne rozwiązanie przeznaczone do obsługi wydruków cyfrowych, szybko zmieniających się zleceń i zmiennych nakładów, co stanowi obecnie znaczącą większość produkcji drukarń, więc może stać się odpowiedzią na potrzeby wielu z nich – podkreśla Gabriela Swat. – DC-446 to niewielkie urządzenie (charakteryzujące się niezwykle wysokim poziomem dokładności i intuicyjnością obsługi) o wielkich możliwościach, które może pozwolić drukarni zaoszczędzić czas i pieniądze”.

Duplo zaprezentuje także nową falcerkę w swojej ofercie – model DF-1300, która jest następcą znanego już i docenianego przez rynek modelu DF-1200. Jest to urządzenie do złamywania papierów offsetowych i kredowych. Podciśnieniowa technologia podawania papieru zapewnia tu – jak podaje producent – niezawodne podawanie arkuszy, co ma wpływ na ciągłość i bezpieczeństwo produkcji.

Firma prezentować też będzie najnowszy powielacz cyfrowy DP-X850. Drukuje on z prędkością do 200 stron na minutę i jest przygotowany na duże obciążenia produkcyjne. „Co ważne, bo tego poszukują obecnie nasi klienci – podkreśla Gabriela Swat – jest to jednocześnie rozwiązanie przyjazne dla środowiska. Zastosowano w nim bowiem nowe farby i matryce, które znacząco wpływają na jakość wydruku, a także zmniejszają negatywny wpływ na środowisko”.

Na stoisku Duplo goście będą mogli zobaczyć również foliarko-złociarkę Miyacoh DC-30. To produkt innej japońskiej firmy, który może nadać produktom niepowtarzalnego charakteru, wyróżniającego go spośród innych ofert rynkowych.

„Zapraszamy do odwiedzenia nas na targach RemaDays Warsaw 2023. Pozostajemy do Państwa dyspozycji, mając nadzieję na wiele ciekawych spotkań, podobnie jak to miało miejsce podczas poprzednich edycji tego wydarzenia, skąd wielu naszych gości wyjeżdżało z zakupem maszyn z naszej oferty, ale także z wieloma pomysłami na zmianę swojego biznesu, które zaowocowały krótko po tej imprezie. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie, bo czasy i rynek wymagają zmian”.