Duplo Polska wyłącznym przedstawicielem firmy Rigo na Polskę

11 stycznia 2017

W ostatnim czasie firma Duplo Polska, zajmująca się od lat sprzedażą i dystrybucją rozwiązań w zakresie obróbki końcowej, włączyła do swojej oferty kolejne urządzenia. Od grudnia ubiegłego roku jest wyłącznym dystrybutorem produktów węgierskiego producenta maszyn do wykańczania – firmy Rigo. Uzupełniły one bogatą ofertę Duplo skierowaną do polskich klientów.

„Poszerzenie oferty o kolejne modele oklejarek i gilotyn – mówi Gabriela Swat, dyrektor zarządzająca w firmie Duplo Polska – jest dowodem na to, że chcemy zagwarantować naszym klientom jak najszersze portfolio produktów i usług, spełniających ich potrzeby. Urządzenia firmy Rigo, podobnie jak systemy Duplo, to maszyny gwarantujące niezawodność i wysoką jakość. Jesteśmy przekonani, że zaspokoją one oczekiwania naszych klientów i sprostają ich najwyższym wymaganiom. Od jakiegoś czasu obserwowaliśmy zapotrzebowanie drukarń cyfrowych na mniejsze modele oklejarek niż te oferowane przez nas dotychczas. Z drugiej strony nasi klienci oczekiwali także większych urządzeń z różnymi opcjami, które można montować w różnych konfiguracjach. Dodatkowo poszukiwali oni gilotyn elektrycznych (o szerokości cięcia od 48 do 55 cm) i hydraulicznych (o szerokości cięcia od 55 do 85 cm). Oferta firmy Rigo była odpowiedzią na te potrzeby, dlatego jej produkty pojawiły się w naszej ofercie i już po kilku tygodniach cieszą się one ogromnym zainteresowaniem”. Jak zapewnia dostawca, oklejarki Rigo oferują swoim użytkownikom szereg korzyści. Z racji możliwości półautomatycznej produkcji przy ich zastosowaniu klienci mogą uzyskać szybszą obsługę zleceń już od jednej sztuki. Maszyny te, jak podaje producent, oferują też szybki narząd, który sprawdza się zwłaszcza w przypadku małych i średnich nakładów, zarówno w przypadku produkcji cyfrowej jak też offsetowej. Urządzenia mają kompaktowe wymiary, co jest szczególnie istotne w przypadku drukarń borykających się z ograniczeniami w zakresie miejsca. Oklejarki gwarantują – jak podaje producent – trwałe sklejenie bloku książki, a dzięki zastosowaniu dwóch klejowników (dla grzbietu i klejenia bocznego) zapewniają profesjonalny wygląd gotowej oprawie. Możliwość wklejania bloku książki w oprawę twardą otwiera dodatkowo przed drukarnią nowe możliwości – może ona bowiem swoim klientom zaproponować nową usługę. Dotykowy panel sterujący OMRON zapewnia tu intuicyjną i stabilną obsługę bez uszczerbku na jakości produktu końcowego. Warto wspomnieć, że z firmą Rigo od wielu lat współpracuje Duplo International. Dwa modele oklejarek z oferty Duplo (Pfi 2000 PUR i 6000PUR) są wytwarzane przez tego węgierskiego producenta właśnie dla Duplo, więc to wieloletni i sprawdzony partner.

„Jesteśmy przekonani, że urządzenia Rigo zainteresują naszych klientów, a dzięki temu, że stanowią uzupełnienie bogatej oferty Duplo Polska, pozwolą nam obsługiwać ich jeszcze bardziej kompleksowo” – mówi Gabriela Swat

Więcej na temat maszyn tego producenta można dowiedzieć się kontaktując się z firmą Duplo Polska, bądź też odwiedzając jej stoisko na targach Rema Days (T27 w hali F), gdzie będzie prezentowany – wśród wielu innych urządzeń z oferty Duplo – jeden z modeli Rigo: oklejarka Lamibind 2000 Eva. To półautomatyczne urządzenie do klejenia klasycznej oprawy miękkiej (zarówno dla środowiska druku cyfrowego jak i offsetowego), które – jak zapewnia producent – gwarantuje zupełnie nowy sposób na wklejanie bloku w okładki oprawy twardej.

———— koniec informacji prasowej ———–

Dodatkowe informacje na temat produktów firmy Duplo Polska Sp. z o.o.:
Gabriela Swat, Duplo Polska Sp. z o.o.
Ul. Cyklamenów 1
Tel:+48 22 845 70 25
Fax: +48 22 845 70 27
E-mail: info@duplopolska.pl
http://www.duplopolska.pl
Opracowanie merytoryczne informacji:
Poligraficzna Agencja Informacyjna PrintinPoland.com
Tel. +48 694 47 36 50
E-mail: Magda.Dudanowicz@printinpoland.com
http://www.printinpoland.com/pai