Duplo Polska zaprasza na targi RemaDays – nowości i sprawdzone rozwiązania

16 stycznia 2017

Firma Duplo Polska po raz kolejny już znajdzie się wśród wystawców Międzynarodowych Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays. Ich tegoroczna edycja odbywać się będzie w dniach 15-17 lutego br. w centrum targowym Warsaw Expo w Nadarzynie k. Warszawy. Na stoisku firmy (T27 w hali F) będzie można zapoznać się z systemami przeznaczonymi do broszurowania, bigowania, falcowania, oklejania, foliowania oraz banderolowania z bogatej oferty tego dostawcy. Do dyspozycji gości będą również specjaliści z firmy Duplo Polska, którzy zaprezentują i doradzą rozwiązania usprawniające procesy produkcyjne w działach introligatorskich drukarń offsetowych oraz rozwiązania dla drukarń cyfrowych i firm reklamowych. Duplo Polska zapowiada szereg nowości, jakie zaprezentuje po raz pierwszy w naszym kraju. Będzie wśród nich m.in. sztanca rotacyjna DieCutter PFI-300, która miała swoją światową premierę na ubiegłorocznych targach drupa. Firma po raz pierwszy prezentować będzie w swojej ofercie także oklejarkę Rigo Lamibind 2000 Eva (Duplo Polska od niedawna jest wyłącznym dystrybutorem tego węgierskiego producenta na rynku polskim).

Z myślą o odwiedzających stoisko Duplo Polska zaprezentowana zostanie – po raz pierwszy w Polsce – sztanca rotacyjna Die Cutter PFI-300. Umożliwia ona produkcję różnorodnych produktów poligraficznych: od opakowań poprzez etykiety, teczki, karty do gry, zaproszenia, pocztówki, materiały POS, pudełka z okienkiem na indywidualnych kształtach wymyślonych przez klienta skończywszy. Dowolne kształty odzwierciedlane są na wykrojniku i następnie przenoszone na arkusze. W zależności od potrzeb mogą być następnie wycinane, bigowane, perforowane bądź nacinane. Kolejnym nowym urządzeniem na stoisku Duplo Polska będzie oklejarka węgierskiej firmy Rigo – Lamibind 2000 Eva. To półautomatyczne urządzenie do klejenia klasycznej oprawy miękkiej (zarówno dla środowiska druku cyfrowego jak i offsetowego), które – jak zapewnia producent – gwarantuje zupełnie nowy sposób na wklejanie bloku w okładki oprawy twardej. Goście odwiedzający stoisko Duplo Polska będą mogli zobaczyć także bigówko-perforator, który będzie prezentowany online w połączeniu z falcerką CP-375Duo. Takie rozwiązanie może zapewnić użytkownikowi bigowanie, perforację i falcowanie w jednym przebiegu, przy czym perforacja może być tu całościowa i fragmentaryczna, wzdłuż i w poprzek arkusza. Rozwiązanie gwarantuje bigi otwierające i zamykające.

Nowością na stoisku Duplo Polska będzie również automatyczna bigówka DC 446 – to następca znanego i cenionego na rynku polskim modelu DC 445. Zapewnia ona większą prędkość, w porównaniu z poprzednim modelem ma jeszcze lepszy – jak zapewnia producent – układ pobierania papieru oraz format powiększony do 330 mm. Poza tym na stoisku Duplo Polska goście będą mogli zobaczyć i przetestować szereg urządzeń, które są w ofercie firmy od dawna i cieszą się niezmiennym zainteresowaniem klientów. Będzie wśród nich m.in. system broszurujący Duplo 600i. Dedykowany do oprawy zeszytowej, jest on udoskonaloną wersja popularnego w naszym kraju rozwiązania do produkcji broszur – systemu Duplo 5000. Jego główną zaletą jest możliwość produkcji broszur w formacie albumowym, czyli A4L. Łączy on precyzyjne szycie broszur z „inteligentnym” podawaniem arkuszy. Jego działanie jest oparte na podciśnieniowych wieżach zbierających z możliwością pobierania po kilka lub po jednym arkuszu z każdej półki i łączenia wydruków offsetowych z cyfrowymi. Jest dedykowany do produkcji broszur w formacie albumowym i szytych oczkowo, katalogów, kalendarzy, fotoalbumów, kart menu, książeczek CD, raportów finansowych, instrukcji obsługi i wielu innych.

Duplo zaprezentuje również inne urządzenia do wykańczania. Będzie wśród nich Docucutter 646iPro. Stanowi on odpowiedź przede wszystkim na rosnące potrzeby rynku wydruków cyfrowych pod kątem różnorodności produkowanych prac. Urządzenie jest dedykowane dla krótkich serii i zróżnicowanych zleceń, co jest charakterystyczne dla drukarń cyfrowych. Kolejny model, który będzie prezentowany przez Duplo Polska na targach Rema Days – Docucutter DC -616Pro – to kompaktowe, wielozadaniowe urządzenie, umożliwiające realizację trzech procesów introligatorskich – cięcia, bigowania i perforacji – w jednym przebiegu. Zapewnia profesjonalne wykończenie prac przy jednoczesnej oszczędności czasu i kosztów produkcji, a pełna automatyzacja ustawień gwarantuje tu dużą szybkość oraz precyzję działania. Kolejną propozycją firmy Duplo Polska będzie bigówko-falcerka Touchline CF-375. Jest to zintegrowany system bigujący i falcujący, który łączy obie operacje w jednym procesie. Wykorzystuje on unikalne rozwiązanie pozwalające na bigowanie bez pękania zadrukowanej powierzchni. Zastosowana w urządzeniu technologia pozwala na przyspieszenie procesu bigowania i umożliwia realizację prac z dokładnością do 0,1 mm. Ostatnią propozycją, którą będzie można zobaczyć w pracy na stoisku Duplo Polska, będzie falcerka DF-1200. To – jak podaje producent – idealne urządzenie do obsługi dokumentów cyfrowych. Podciśnieniowa technologia podawania papieru redukuje tu gromadzenie się ładunków elektrostatycznych pomiędzy arkuszami, zapewniając niezawodne i spójne podawanie papieru.

„To tylko część naszej bogatej oferty, jednak jesteśmy przekonani, że zachęci ona gości odwiedzających targi RemaDays do spotkania z Duplo Polska i z naszymi rozwiązaniami. Dlatego już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich na nasze stoisko, gdzie będzie można zobaczyć maszyny, ale również porozmawiać o rozwiązaniach, usprawniających procesy obróbki produktów poligraficznych. Nasi specjaliści będą do Państwa dyspozycji podczas wszystkich dni targowych, chętnie podzielimy się z gośćmi naszą wiedzą i doświadczeniem” – mówi Gabriela Swat, dyrektor zarządzająca Duplo Polska.