Kolejna inwestycja drukarni Iwonex w system Duplo

13 grudnia 2017

Drukarnia Iwonex z Siedlec od dziesięciu lat inwestuje w systemy z oferty Duplo Polska. Tym razem zdecydowała się na zakup urządzenia do broszurowania – Duplo 600i. O decyzji dotyczącej zakupu z jednej strony przeważyło przywiązanie do dostawcy, z drugiej – prosta i intuicyjna obsługa maszyn tego producenta, a także wysoka jakość, jaką one oferują. To kolejne urządzenie w bogatym parku maszynowym tego przedsiębiorstwa, które wszystkie prace wykonuje obecnie we własnym zakresie, na sprzętach najwyższej jakości.

Pierwsza inwestycja drukarni Iwonex w rozwiązanie Duplo miała miejsce w 2007 roku i był to wówczas system Duplo 2000. Wraz z rozwojem zakładu i z myślą o jego ówczesnych zleceniach już trzy lata później pojawił się tu większy system – Duplo 5000. Inwestycja ta przyniosła drukarni spore oszczędności, a dzięki ciągłemu rozwojowi, a także nieustannym zakupom zarówno nowych maszyn introligatorskich jak i drukujących, firma niedawno musiała pomyśleć o zakupie jeszcze bardziej wydajnego rozwiązania do broszurowania. „Przeprowadziliśmy testy konkurencyjnych maszyn – mówi Milena Konarska, dyrektor zarządzająca drukarnią Iwonex – jednak okazało się, że Duplo po raz kolejny spełniło wszystkie nasze oczekiwania. Przede wszystkim jest to proste w obsłudze i intuicyjne urządzenie, a fakt że nasi operatorzy od lat znają jego wcześniejsze modele, był dla nas jednym z ważniejszych argumentów przemawiających za tą właśnie inwestycją. Ale decydującym był fakt, że urządzenie jest bardzo wydajne – obsługuje do 6000 broszur na godzinę – i zapewnia wysoką jakość produkcji, co było priorytetowe w kontekście naszych potrzeb. Nieustannie bowiem przybywa nam klientów, a również dotychczasowi oczekują coraz krótszego czasu realizacji swoich zleceń. Dlatego musimy dopasowywać się do ich oczekiwań. Ponieważ naszym wyróżnikiem od lat jest terminowość, musimy tak przeprowadzać inwestycje, aby nie zawieść dotychczasowych oraz stać się atrakcyjnymi dla potencjalnych klientów”.

Drukarnia Iwonex powstała w 1995 roku. Klientom oferuje kompleksową obsługę: od projektu aż po wykańczanie; wykonywane są tu produkty z zakresu szeroko pojętego akcydensu. Firma wykorzystuje w tym celu technikę offsetową (około 70% produkcji). W parku maszynowym drukarni pracuje od maja tego roku nowa, pięciokolorowa maszyna drukująca z możliwością lakierowania. Drukarnia od lat wykorzystuje również technikę sitodrukową, technologię fleoksograficzną, druk cyfrowy (który jest tu alternatywną dla klasycznego offsetu) oraz druk wielkoformatowy. Niedawno w parku maszynowym firmy pojawił się innowacyjny ploter płaski do zadrukowywania podłoży sztywnych. „Nasze możliwości w tym zakresie są ogromne, a zakup urządzenia otworzył nas na nowe branże i klientów. Od początku naszej działalności – podkreśla Iwona Księżopolska, właścicielka firmy – Iwonex stawia bowiem na najwyższą jakość świadczonych usług. Dlatego stale inwestujemy w nowy sprzęt i technologie. W ostatnim czasie priorytetem był dla nas system broszurujący, który po wielu innych inwestycjach w sprzęt do introligatorni (a warto podkreślić, że w tym zakresie, dzięki dużym inwestycjom jakie przeprowadziliśmy, jesteśmy samowystarczalni, co również pozwala nam realizować zlecenia w bardzo krótkim czasie) oraz zakupie nowej maszyny drukującej, stał się pilną potrzebą. Fakt, że znaliśmy pana Arkadiusza Wojtczaka, odpowiedzialnego od wielu lat za serwis Duplo, a także za sprzedaż tych urządzeń na rynku polskim, był dla nas kolejnym argumentem przy podejmowaniu decyzji o zakupie. Jego podpowiedzi i doradztwo były dla nas bardzo cenne. Dzięki niemu poznaliśmy to urządzenie bliżej podczas testów i okazało się, że spełnia ono nasze oczekiwania”.

Innowacyjną cechą systemu Duplo 600i, co podkreśla Milena Konarska, jest tzw. „inteligentne” zbieranie arkuszy. „Jest to możliwość programowania każdej półki z wieży systemu w zakresie pobierania odpowiedniej ilości arkuszy – mówi Arkadiusz Wojtczak – Użytkownik może zaprogramować urządzenie w ten sposób, by w jednym cyklu pobierało np. 2 kartki z pierwszej półki, 3 kartki z innej czy 5 jeszcze z innej. To bardzo przydatne rozwiązanie przy produkcji materiałów reklamowych, a także przy druku cyfrowym. Dodatkowo, co warto podkreślić, system Duplo 600i ma ogromne możliwości w zakresie regulacji wież z poziomu komputera, dzięki czemu zapewnia wyższą jakość i precyzję użytkownikom”.

Jego wysoką jakość doceniają również klienci drukarni Iwonex, których z roku na rok tu przybywa. „Dlatego wydajny system broszurujący był koniecznym zakupem. Dzięki Duplo stajemy się więc bardziej konkurencyjni” – mówi Milena Konarska. Fakt, że w drukarni pracował wcześniej system 5000 sprawił także, że produkcja na nowym systemie ruszyła niemal od razu. „Niepotrzebne były tu jakieś rozbudowane szkolenia, bo system jest bardzo intuicyjny w obsłudze i niemal każdy może po krótkim przeszkoleniu go obsługiwać. Dzięki temu też bez żadnych przestojów mogliśmy kontynuować produkcję, korzystając już z nowego rozwiązania. Co ważne – sam termin dostawy systemu, jaki zaoferowała nam firma Duplo, także był bardzo atrakcyjny. W ciągu zaledwie niespełna trzech tygodni maszyna mogła rozpocząć pracę w naszym przedsiębiorstwie” – mówi Iwona Księżopolska.

Duplo Polska zaproponowała drukarni Iwonex także przedłużony czas gwarancji urządzenia. „To coraz bardziej popularne rozwiązanie wśród rodzimych drukarń – mówi Arkadiusz Wojtczak. – Warunki z każdą z nich ustalamy indywidualnie, ale z pewnością taka możliwość daje użytkownikom jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa i zapewnia im szybki czas reakcji serwisu naszej firmy”. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z takiej możliwości i choć mamy nadzieję, że urządzenie – podobnie jak poprzednie – będzie działało bezawaryjnie, to możliwość przedłużonego czasu gwarancji jest atrakcyjną propozycją dla każdej drukarni” – podsumowuje Milena Konarska.