Najlepsze na rynku rozwiązanie do cięcia arkuszy w drukarni Drukexpress.pl

18 lipca 2023

Docucutter DC-618 kolejnym systemem Duplo w Drukexpress.pl

Drukexpress.pl to wrocławska drukarnia cyfrowa, obsługująca klientów nie tylko z Polski, ale też z wielu krajów Europy. Aby sprostać codziennym wyzwaniom, zakład nieustannie się rozwija i inwestuje. W ostatnim czasie zakupy realizowane przez Drukexpress.pl miały dla firmy – jak podkreśla jej kierownictwo – ogromne znaczenie. W odpowiedzi na oczekiwania rynku postanowiła ona położyć jeszcze większy nacisk na wdrożenie nowych usług. Do realizacji całego projektu niezbędna była maszyna do cięcia. Zdaniem właściciela firmy, najlepszym rozwiązaniem w tym zakresie okazała się maszyna Duplo DC – 618, która oprócz cięcia, biguje i perforuje w jednym przebiegu. Było to tym samym kolejne urządzenie z oferty tego producenta, które pracuje obecnie w Drukexpress.pl.

 

Poznaj sekret sukcesu wrocławskiej drukarni cyfrowej

„Pierwsza inwestycja w maszynę Duplo była odpowiedzią na nasze ówczesne problemy. Zależało nam wówczas na tym, by przyspieszyć terminy realizacji zleceń i w jeszcze większym stopniu wykorzystać potencjał tkwiący w technologii cyfrowej, jaką dysponowaliśmy – mówi Paweł Perdek, właściciel drukarni.  Okazało się wówczas, że zakupiony przez nas system broszurujący Duplo 150 stał się odpowiedzią na te potrzeby. Po inwestycji odnotowaliśmy znaczące wzrosty zleceń, które mogliśmy realizować w odpowiednich terminach. Dlatego przy kolejnej i w zasadzie podobnej potrzebie po raz kolejny zdecydowaliśmy się na system Duplo”.

Firma jakiś czas temu, w odpowiedzi na potrzeby swoich klientów, w jeszcze większym stopniu postawiła na inwestycje związane z uszlachetnieniami, wykorzystując do tego hot stamping, sleeking, a od niedawna również lakierowanie 3D. „To bardzo ważny dla nas kierunek, który otwiera zupełnie nowe możliwości – mówi Paweł Perdek. – Jednak, aby sprostać tego rodzaju produkcji, potrzebny jest sprzęt, który zapewni nam bezpieczne, wydajne i jakościowo dobre wykańczanie. Nie każda maszyna na rynku radzi sobie z wydrukami z lakierowaniem 3D. Okazało się, że system Duplo nadaje się do tego znakomicie i dlatego – mając również na względzie pozytywne doświadczenia z tym producentem i oferowaną przez niego najwyższej jakości obsługę – po raz kolejny zdecydowaliśmy się na zakup systemu z jego bogatej oferty. Naszym zdaniem DC-618 jest najlepszym rozwiązaniem do cięcia arkuszy, dostępnym obecnie na rynku”.

Firma zdecydowała się zakupić dodatkowe opcje do tego urządzenia, jakie oferuje producent. Dzięki nim mogła w jeszcze większym zakresie rozbudować swoją ofertę, wprowadzając do niej nowe produkty, ale także – dzięki możliwości wykorzystania tego urządzenia do obsługi standardowych zleceń – w jeszcze większym stopniu przyspieszyć ich realizację. Inwestycja wpłynęła także na możliwość oferowania krótszych terminów realizacji niektórych produktów, ograniczyła również ilość błędów jakie zdarzały się przy wykańczaniu prac. „Dzięki czytnikowi kodów kreskowych udało się zautomatyzować produkcję, osiągając powtarzalność – podkreśla Paweł Perdek – i najwyższą jakość gotowego produktu. Doskonale sprawdza się przy cięciu produktów lakierowanych 3D, w tym względzie nie ma konkurencji na rynku. Realizujemy na niej również cięcie innych produktów np. wizytówek”.

Odkryj, dlaczego DC-618 to najlepsze narzędzie dla Twojej drukarni

Drukexpress.pl od lat specjalizuje się w naklejkach i drukach premium z uszlachetnieniami, realizowanych również na nietypowych nośnikach, choć wykonuje się tu pełną gamę produktów poligraficznych. „Duplo DC-618 to doskonałe narzędzie do wydruków lakierowanych, bo nie obserwujemy tu efektu poszarpania, jaki jest częsty w innych maszynach do cięcia. Dlatego po raz kolejny jesteśmy zadowoleni z naszego wyboru. Zawsze bowiem stawialiśmy przede wszystkim na wysoką jakość i terminowość realizacji zleceń. Ta inwestycja zwiększyła nie tylko potencjał produkcyjny naszej drukarni, ale doskonale wpisała się w ciąg naszych ostatnich inwestycji jakimi były – poza urządzeniem Duplo – ploter tnąco-bigujący, wspomniana maszyna do lakierowania wybiórczego 3D, a także foliarka do złoceń 3D”.

 

Urządzeniu można się przyjrzeć bliżej oglądając film zamieszczony pod linkiem: https://vimeo.com/399864681