Sukces Duplo na targach RemaDays 2017

29 marca 2017

Kolejny już raz firma Duplo Polska odnotowała duży sukces podsumowując swój udział w Targach Reklamy i Poligrafii RemaDays 2017, które odbywały się w dniach 15-17 lutego br. w centrum targowym Warsaw Expo w Nadarzynie k. Warszawy. Duże zainteresowanie zwiedzających, którzy tłumnie odwiedzali jej stoisko, trzy medale The Prize for Innovations dla rozwiązań z oferty Duplo Polska, premierowe w skali Polski pokazy oraz sprzedaż systemu do broszurowania i rozbudowanej wersji bigówko falcerki prezentowanych na stoisku – to tylko niektóre elementy tego sukcesu.


Rozwiązania z oferty Duplo Polska nagrodzone aż trzema medalami!
„Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko na tegorocznych targach RemaDays i zainspirowali się prezentowanymi rozwiązaniami z naszej oferty, o czym świadczą liczne rozmowy handlowe, które udało nam się rozpocząć. Cieszy nas również fakt, że niektóre z prezentowanych maszyn znalazło swoich nabywców już podczas targów, a kolejne kontrakty właśnie finalizujemy. Mamy nadzieję, że następni zainteresowani profesjonalnymi rozwiązaniami dla swojej introligatorni podejmą wkrótce współpracę z nami i przełoży się to na dalsze kontrakty. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy więc do bezpośredniego kontaktu z nami” – mówi Gabriela Swat, dyrektor zarządzająca Duplo Polska.

Trzy medale The Prize for Innovations (przyznawane produktom i rozwiązaniom, które wyróżniają się funkcjonalnością oraz umożliwiają firmom z branży poligraficznej i reklamowej poszerzać swój potencjał biznesowy), jakie otrzymała firma Duplo Polska podczas tegorocznej edycji Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw 2017 były potwierdzeniem zainteresowania, jakie towarzyszyło jej prezentacji podczas wszystkich dni targowych. W kategorii „Wszechstronność i ekonomiczność” srebrnym medalem nagrodzono rozbudowaną wersję bigówko-falcerki Touchline CP-375Duo + TCF z perforacją wzdłużną i poprzeczną, którą na targach zakupił polski oddział firmy DB Print z Grodziska Mazowieckiego. Brązowym medalem została nagrodzona sztanca rotacyjna Duplo PFi DI-CUT 300, a w kategorii „Nowe trendy w poligrafii i reklamie” brązowy medal zdobyło urządzenie Docucutter DC-646iPro.

Premiery nowych rozwiązań w ofercie Duplo Polska

Duplo Polska przygotowała na targi RemaDays prezentacje trzech premierowych – w skali Polski – urządzeń ze swojej oferty. Odwiedzający jej stoisko mogli zobaczyć w pracy „na żywo” sztancę rotacyjną Die Cutter PFI-300, która spotkała się z ich bardzo dobrym przyjęciem. Urządzenie umożliwia produkcję różnorodnych produktów poligraficznych: od opakowań poprzez etykiety, teczki, karty do gry, zaproszenia, pocztówki, materiały POS, pudełka z okienkiem, skończywszy na produktach o indywidualnych kształtach, wymyślonych przez klienta. Kolejną premierą na stoisku Duplo Polska była nowa oklejarka węgierskiej firmy Rigo – Lamibind 2000 Eva. To półautomatyczne urządzenie do oprawy miękkiej (zarówno dla środowiska druku cyfrowego jak i offsetowego), które umożliwia wklejanie bloku w okładki oprawy twardej. Goście odwiedzający stoisko Duplo Polska mogli przetestować w pracy na żywo także bigówko-perforator, połączony inline z falcerką CP-375Duo, który zapewnia użytkownikowi bigowanie, perforację i falcowanie w jednym przebiegu. Nowością na stoisku Duplo Polska była także automatyczna bigówka DC 446, która zapewnia większą prędkość, a w porównaniu z poprzednim modelem ma jeszcze lepszy – jak zapewnia producent – układ pobierania papieru oraz format powiększony do 330 mm.

Sprawdzone rozwiązania i duże zainteresowanie odwiedzających

Goście targowi mogli wraz z przedstawicielami Duplo Polska testować również inne rozwiązania z oferty tego dostawcy – m.in. system broszurujący Duplo 600i, który znalazł podczas wystawy nabywcę – drukarnię Koncept z Białegostoku. To system dedykowany do oprawy zeszytowej i produkcji broszur w formacie albumowym, czyli A4L. Łączy precyzyjne szycie broszur z „inteligentnym” podawaniem arkuszy. Jego działanie jest oparte na podciśnieniowych wieżach zbierających z możliwością pobierania po kilka lub po jednym arkuszu z każdej półki i łączenia wydruków offsetowych z cyfrowymi. Dedykowany do produkcji broszur w formacie albumowym i szytych oczkowo, katalogów, kalendarzy, fotoalbumów, kart menu, książeczek CD, raportów finansowych, instrukcji obsługi i wielu innych, jest nowoczesnym rozwiązaniem dla drukarń poszukujących wydajnych rozwiązań do introligatorni.

Duplo Polska zaprezentowała także system Docucutter 646iPro, który został nagrodzony wspomnianym brązowym medalem w konkursie The Prize for Innovations w kategorii „Nowe trendy w poligrafii i reklamie”. Stanowi on odpowiedź na rosnące potrzeby rynku wydruków cyfrowych pod kątem różnorodności produkowanych prac i jest dedykowany dla krótkich serii i zróżnicowanych zleceń, głównie dla drukarń cyfrowych. Na targach RemaDays można było zobaczyć także Docucutter DC-616Pro – kompaktowe, wielozadaniowe urządzenie, umożliwiające realizację w jednym przebiegu trzech procesów introligatorskich: cięcia, bigowania i perforacji. Kolejne z prezentowanych na stoisku Duplo Polska urządzeń – bigówko-falcerka Touchline CF-375 – jest zintegrowanym systemem bigującym (wyeliminowano tu pękanie zadrukowanej powierzchni) i falcującym, który łączy obie operacje w ramach jednego procesu.