Wizytówki „od ręki” i sprawna realizacja zleceń dzięki Duplo w firmie Color Copy

6 maja 2016

Zainstalowany niedawno w drukarni Color Copy ze Świnoujścia system Duplo DC 616 Pro to – jak twierdzi Jarosław Michałów, właściciel firmy – strzał w dziesiątkę. Przede wszystkim dlatego, że znacząco przyspieszył on tu prace introligatorskie (wizytówki można w tej drukarni teraz wykonać niemal „od ręki”), a także poszerzył możliwości firmy. Może ona teraz realizować m.in. karty menu, zaproszenia, bilety z perforacją i wiele innych zleceń, których wykonanie przed zakupem Duplo było trudne, albo wręcz niemożliwe.

Do momentu inwestycji w Duplo Color Copy radziła sobie najlepiej jak umiała z dużą ilością prac introligatorskich, których z roku na rok tu przybywało. Firma odnotowuje w tym roku jubileusz 20-lecia istnienia. W ciągu tego czasu nieustannie starała się inwestować w rozwiązania, które pozwalały jej na rozwój. Obecnie może z satysfakcją podsumować ten okres – zaczynała od usług kserograficznych i biurowych w zakresie laminowania, bindowania itd. „Byliśmy typowym punktem ksero – wspomina Jarosław Michałów. – Z biegiem lat, wraz z pojawieniem się na rynku technologii cyfrowej, poszerzaliśmy nasz park maszynowy o maszyny do druku kolorowego i CAD, zwiększając tym samym możliwości naszej firmy. Zaczęliśmy również przygotowywać składy graficzne, wizytówki, plakaty, zaproszenia itp. Pewnego rodzaju przełomem był dla nas rok 2010, kiedy to zakupiliśmy urządzenia wielkoformatowe i wprowadziliśmy do naszej oferty usługi reklamowe, co pozwoliło nam na dalszy rozwój. Jednak nie poprzestaliśmy na tym i wraz z rosnącą liczbą zleceń powiększaliśmy również naszą introligatornię. Jedną z ostatnich inwestycji w tym zakresie jest urządzenie DC 616 Pro, z którego jesteśmy bardzo zadowoleni”.

Copy Color obsługuje klientów indywidualnych, a także małe i bardzo duże firmy, urzędy i instytucje. Ponieważ, co podkreśla jej właściciel, zawsze stara się profesjonalnie podchodzić do swoich klientów, spotyka się z ich zadowoleniem. W rezultacie jedni polecają drukarnię innym, dzięki czemu przybywa jej zleceń. Są one różnorodne i do tej pory firma radziła sobie tnąc arkusze na gilotynie, bigując je na ręcznych urządzeniach, ale taki system pracy był zbyt mało wydajny. „Na tegorocznych targach RemaDays – mówi Jarosław Michałów – poszukiwałem rozwiązania, które usprawniłoby nasze działania w tym zakresie. Oglądałem wiele różnych urządzeń i na stoisku Duplo znalazłem właściwe dla mojej firmy. System Duplo 616 Pro był tym, czego poszukiwałem. Po prezentacji i kilkugodzinnych testach urządzenia DC 616 Pro na stoisku Duplo Polska zdecydowaliśmy się na jego zakup”.

Właściciel Color Copy podkreśla przede wszystkim fakt, że urządzenie bardzo szybko i intuicyjnie prowadzi operatora w ustawieniach i sprawnie wykonuje konkretne zadanie. Dlatego po konsultacjach z pracownikami podjęta została tu decyzja o zakupie. Maszyna w ciągu dwóch tygodni rozpoczęła pracę w drukarni, realizując jej bieżące zlecenia. Jarosław Michałów zwraca również uwagę na dokładność i szybkość maszyny, które są – jak podkreśla – jej wielkim atutem. Dzięki tej inwestycji firma Color Copy nie tylko znacząco skróciła czas wykonywania zleceń (w przypadku wizytówek o dwa dni), ale także wykonuje teraz prace, których do tej pory nie przyjmowała. Gilotyna jest tu teraz używana jedynie do przecinania arkuszy na pół. „Z firmą Duplo – mówi właściciel Color Copy – nie miałem wcześniej styczności. To nasz pierwszy zakup urządzenia tego producenta i od razu przekonaliśmy się, że to maszyna z tzw. „wysokiej półki”, gwarantująca szerokie możliwości, o których przekonujemy się, poznając ją dokładniej z każdym nowym zleceniem. Urządzenie od pierwszego dnia jest nieustannie używane i dziś nie wiem jak moglibyśmy dalej bez niego pracować. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego prezentu, jaki sprawiliśmy sobie na 20. rocznicę naszego istnienia – otrzymaliśmy uzbrojony w nowe możliwości innowacyjny system, który otworzył przed nami szerokie możliwości obróbki wykonywanych przez nas zleceń”.

„Warto wspomnieć, że obecna formuła targów polega głównie na prezentowaniu urządzeń i ich możliwości, bądź finalizowaniu wcześniej zaplanowanych zakupów. W przypadku firmy Color Copy było zupełnie inaczej. Pan Jarosław wraz ze swoimi pracownikami przyjechali na targi poszukać nowego rozwiązania dla swojej drukarni. Decyzję zakupową chcieli podjąć w najbliższym okresie. Budujące jest to, że podczas dwudniowej wizyty na tej imprezie i całodniowych testach urządzenia konkurencji, kolejnego dnia zdecydowali się na testy, a w konsekwencji na zakup urządzenia marki Duplo. Krótka, ale intensywna nasza znajomość pozwoliła klientowi na zamówienie kolejnego urządzenia z oferty naszej firmy. Chcielibyśmy sobie życzyć więcej takich partnerów jak pan Jarosław. Wierzymy, że w tak dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwie, jakim jest Color Copy, ten zakup to nie przypadek, a i to konkretne urządzenie Duplo nie będzie ostatnim w parku maszynowym tej firmy – podsumowuje Piotr Alwingier z firmy Amagraf.