Z-Milosci.pl – rozwój i nowe rynki z maszynami Duplo

14 lutego 2022

Firma B2Wed, właściciel sklepu internetowego z-Milosci.pl, po raz czwarty już zdecydowała się na zakup maszyny z oferty Duplo. Tym razem był to Docucutter DC-646iPro z modułami opcjonalnymi do perforacji całościowej wzdłużnej i poprzecznej oraz dodatkowym modułem noży krążkowych wzdłużnych. To kolejne urządzenie, dzięki któremu firma nie tylko w znacznym stopniu automatyzuje swoją produkcję, ale także osiąga coraz większe wydajności w zakresie realizowanego tu asortymentu, docierającego do wielu krajów.

 

Rozwój firmy B2Web

B2Wed, specjalizująca się w produktach dla branży ślubnej (zaproszeniach, zawiadomieniach ślubnych, kartach menu, podziękowaniach dla gości, rodziców, etykietach i naklejkach na alkohol, winietkach i wielu innych tego rodzaju produktach okolicznościowych) od ubiegłego roku współpracuje z hiszpańską firmą Zankyou (przejęła 50% udziałów w jej polskim oddziale). To pozwoliło jej kontynuować imponujący rozwój nie tylko w Polsce, gdzie – jak szacuje Krzysztof Rzeszutek, jej właściciel – obsługuje już około 25% rynku, ale również umożliwiło wejście z ofertą do innych krajów – m.in. Europy Zachodniej i Ameryki Południowej. „Nasze plany roztaczają się na 23 nowe dla nas rynki ponieważ z Zankyou korzysta około 350 tysięcy par rocznie organizując swoje śluby i przyjęcia, a sam portal odwiedza około 50 mln osób. Poszerzamy również naszą ofertę o suknie ślubne z drugiej ręki, garnitury szyte na miarę, alkohol, biżuterię, fotografię ślubną itp. Wszystko to stanowi dla nas wyzwanie, któremu udaje nam się sprostać między innymi dzięki odpowiednim inwestycjom, a do takich należą zakupy urządzeń z oferty Duplo”.

 

Nowe możliwości produkcyjne

Nowy Docucutter DC-646iPro z modułami opcjonalnymi do perforacji całościowej wzdłużnej i poprzecznej wykonuje pracę za trzy urządzenia – może zastępować gilotynę, bigówkę i maszynę do perforacji, pełniąc funkcję wycinarki do wizytówek, kart win, kuponów, zaproszeń, pudełek itp. Urządzenie, w zakupionym przez B2Wed wariancie, umożliwia również perforację fragmentaryczną. Maszyna posiada też dodatkowy moduł noży krążkowych wzdłużnych, dzięki czemu jest ich tu osiem, a nie sześć jak w standardzie, co umożliwia zastosowanie większej liczby użytków na arkuszu. Wszystkie te narzędzia umożliwiają wykonanie następujących zadań na jednym dokumencie: 8 cięć wzdłużnych, 25 cięć poprzecznych, 20 bigów, wspomnianą perforację fragmentaryczną i całościową, mikroperforację, a także big wzdłużny i płaski. „Dzięki oferowanym funkcjom, rozwiązanie to przede wszystkim znacząco redukuje czas realizacji zleceń, a także obniża koszty produkcji – podkreśla Olga Granda, kierownik operacyjny w z-Milosci.pl. – Biorąc pod uwagę fakt, że klienci (zwłaszcza z Europy Zachodniej, którzy cenią sobie minimalizm) są bardzo wymagający jeśli chodzi o jakość i precyzję wykonania, maszyna Duplo doskonale wpisała się w nasze potrzeby. Dzięki niej możemy też tworzyć nowe wzory, co poszerza nasze możliwości. Przyjmujemy też nowych pracowników, bo firma się rozwija i obsługa urządzeń Duplo, w tym tego najnowszego, nie stanowi dla nich problemu, co oznacza, że maszyny te są intuicyjne w obsłudze. Jeśli chodzi o pozostałych pracowników – Duplo to znana im marka, którą sobie cenią w codziennej pracy, więc nasz wybór w zakresie nowego urządzenia był również tym faktem podyktowany”.

Docucutter DC-646iPro jest już czwartą maszyną z oferty Duplo w firmie B2Wed – wcześniej zakupiła ona maszyny Docucutter DC-616pro, DC-646 i stół tnący PFi B3 . „Ponieważ niemal od początku naszej działalności – podkreśla Krzysztof Rzeszutek – współpracujemy z Duplo, wypracowaliśmy wspólnie partnerskie relacje. Duplo oferuje nam nie tylko sprzedaż swoich urządzeń, ale także profesjonalne doradztwo na każdym etapie naszego rozwoju, co bardzo sobie cenimy. Tak było również przy okazji ostatniego zakupu. Potrzebowaliśmy wydajnego urządzenia do cięcia i perforacji. Ponieważ nasza produkcja wymaga wysokich standardów w zakresie jakości, szybkiej realizacji zleceń, a ze względu na dużą ich różnorodność – także wysokiej wydajności, po raz kolejny urządzenie z oferty Duplo okazało się niemal skrojone do naszych potrzeb i wymagań”.

„Wszystkie zakupione przez nas urządzenia Duplo znacząco przyspieszają nasz proces produkcji przede wszystkim dzięki automatyzacji, jaką gwarantują – dodaje właściciel B2Wed. – To ważne przy tak intensywnym obecnie rozwoju naszej firmy. Odnotowujemy bowiem stałe wzrosty zamówień, a ich częsta kumulacja wymaga od nas inwestycji, które sprostają tym wyzwaniom. Bez najwyższej klasy sprzętu – nie tylko maszyn drukujących, ale także introligatorskich – nasz rozwój nie byłby możliwy. Ale, co warto podkreślić, te zakupy przekładają się również na korzyści dla naszych klientów, a to najważniejszy aspekt naszej działalności”.

„Szczególną satysfakcją dla nas jest obserwować rozwój firm, którym dostarczamy nasze maszyny wpływające na ich nowe możliwości, pozwalające otwierać się na nowe rynki i podejmować nowe wyzwania – podkreśla Gabriela Swat, dyrektor zarządzający Duplo Polska. – Z-milosci.pl jest takim przykładem. Współpracujemy z tą firmą od wielu lat i dostarczyliśmy do niej cztery maszyny, które pomagają jej odnosić kolejne sukcesy”.